reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andrey burmakin dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 22 czerwca 2017

ELECTRO WELLE mocno rozwija produkcję

Producent elektroniki z Małopolski inwestuje w park maszynowy – o ostatnich zakupach w ELECTRO WELLE opowiada właścicielka firmy Dorota Stanuch-Sroka.

evertiq.pl: - Jakie maszyny zakupiła firma ELECTRO WELLE w ostatnich miesiącach?

Dorota Stanuch-Sroka, ELECTRO WELLE: - W ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy zauważyć można znaczny rozwój parku maszynowego firmy w różnych działach produkcyjnych. Na produkcji pojawiły się nowe automaty do montażu powierzchniowego SMD (JUKI KE-3010L, KE-3020VAL, KE-3010XL, KE-3020VXL), które w zestawieniu z nowymi sitodrukarkami JUKI GKG oraz piecami rozpływowymi ESRA HOTFLOW 3/20e tworzą linie montażowe. Kupiliśmy również i uruchomiliśmy autonomiczną sitodrukarkę GoLED/ MEAS CZ, przeznaczoną na potrzeby zadruku pastą lutowniczą długich płyt PCB o wymiarach do 1200 mm.

Wyszliśmy też naprzeciw wymaganiom klientów i do stałej oferty wprowadziliśmy możliwość testu optycznego AOI (urządzenie Marantz) produkowanych płyt oraz ich późniejsze mycie (myjka Compa Clean 3) i lakierowanie (automat PVA Delta6), które zabezpiecza płyty przed wpływem czynników zewnętrznych.

Co więcej, od początku roku prężnie rozwija się dział obróbki przewodów, w którym używany jest wielofunkcyjny automat do obróbki przewodów marki Schleuniger, automaty do cięcia i odizolowywania firmy KOMAX, prasy elektryczne MECAL i pneumatyczne ERKO. Stale powiększane zaplecze narzędzi do zagniatania terminali pozwala na realizację nowych zleceń od klientów.

Dopełnieniem montażu elektroniki jest nowo powstały dział obróbki metalu w którym realizowana jest produkcja szaf i obudów (metalowych) urządzeń elektrycznych zgodnie z wymogami klienta.

- Iloma liniami montażowymi dysponuje obecnie firma?


- Obecnie firma posiada 5 w pełni zautomatyzowanych linii montażowych SMD, dwie linie do montażu elementów przewlekanych THT oraz 28 stanowisk do montażu ręcznego.

- Ilu pracowników zatrudnia ELECTRO WELLE?


- Aktualnie zatrudniamy 121 osób. Prowadzimy ciągły nabór dla inżynierów elektroników / inżynierów produkcji, których zadaniem byłoby przygotowywanie projektów do produkcji, opieka nad procesem, tworzenie dokumentacji technicznej. Okresowo realizowane są przyjęcia dla pracowników produkcji (montaż / operatorzy maszyn).

- Jakie były powody decyzji o inwestycji w park maszynowy?


- Przede wszystkim na szybkie tempo rozwoju firmy w ostatnich latach wpłynęło wejście naszej firmy z ofertą montażu kontraktowego na rynek oświetlenia ledowego. Wymusiło to zakup urządzeń przystosowanych do montażu i depanelizacji długich płytek PCB.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na prężny rozwój parku maszynowego była decyzja o kompleksowym zaspokojeniu potrzeb klienta – obecnie jesteśmy w stanie sprostać projektom, w których oprócz montażu podzespołów elektronicznych klient chciałby mieć również wyprodukowane i zakute wiązki przewodów wchodzące w skład projektu oraz obudowę czy szafę, w której to wszystko będzie umieszczone.

- Plany inwestycyjne ELECTRO WELLE?


- W planach na ten i następny rok jest uruchomienie kolejnej linii montażowej SMD, ale przystosowanej do montażu krótkich partii prototypowych – specyfika takiego montażu jest zgoła inna niż w partiach wielkoseryjnych.

Patrząc pod kątem projektów otrzymywanych od klientów rozważamy także zakup fali selektywnej, która przyspieszyłaby proces montażu komponentów przewlekanych w projektach w których obecnie dla części komponentów THT stosowany jest montaż ręczny.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1