reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© norebbo dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 czerwca 2017

Apple pracuje nad technologiami autonomicznej jazdy

Po latach domysłów na temat zamiarów Apple dotyczących samochodów mamy potwierdzenie: Tim Cook, CEO Apple powiedział, że firma pracuje nad technologiami autonomicznej jazdy.
- Koncentrujemy się na systemach jazdy autonomicznej – powiedział Tim Cook w wywiadzie dla Bloomberga. - To podstawowa technologia, która według nas ma bardzo duże znaczenie. Można powiedzieć, że postrzegamy ją jako matkę wszystkich projektów z obszaru sztucznej inteligencji. Jest to też prawdopodobnie jedno z najtrudniejszych przedsięwzięć z zakresu AI – komentował szef firmy Apple.

Apple początkowo rozważało budowę własnego samochodu, ale wygląda na to, że ostatecznie spółka zdecydowała się na przerzucenie na technologie autonomicznej jazdy. Producent iPhone’ów w 2014 roku rozpoczął projekt „Titan”, którego celem było opracowanie elektrycznego samochodu, na potrzeby którego firma zatrudniła około 1000 osób. W czerwcowym wywiadzie Tim Cook nie precyzował, czy Apple zbuduje własny samochód. – Zobaczymy, w jakim kierunku będą się rozwijały prace. Nie mówimy, że na pewno to zrobimy – mówił Cook.

Według firmy McKinsey’s & Co. do 2030 roku rynek pojazdów autonomicznych będzie wart 6,7 bln USD. Nic więc dziwnego, że giganci technologiczni i motoryzacyjni przeznaczają miliony dolarów na rozwój tych technologii. Firmy takie jak BMW czy General Motors zdecydowały się na otwarcie siedzib w Dolinie Krzemowej, by ułatwić sobie akwizycję start-upów zajmujących się technologiami autonomicznej jazdy.

Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 20 2018 13:29 V9.1.4-2