reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 14 czerwca 2017

W centrum B+R firmy Ritex drony będą wspierać ludzi

20 czerwca kamień węgielny pod budowę nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego pod Legnicą dostarczy dron. Nieprzypadkowo, bo dla tych latających maszyn inwestor zaplanował bardzo poważną rolę.
Na 3,5 hektarowej działce kosztem 25 mln PLN powstanie obiekt o powierzchni 20 tys. mkw. Zatrudnienie w centrum, które gotowe ma być w drugiej połowie 2018 r., znajdzie początkowo 50 osób, a docelowo 100.

W codziennych obowiązkach ludzi wspierać będą pojazdy bezzałogowe. Ritex Logistic zamierza bowiem wykorzystać drony do obsługi obiektów wielkopowierzchniowych. Zadaniem dronów będzie obserwacja i ochrona terenu inwestycji, ale też inwentaryzacja przeprowadzana w pomieszczeniach zamkniętych. Obie te misje mają być wykonywane w sposób autonomiczny.

Ritex to firma inwestująca w nowe technologie w logistyce. Legnicka spółka zamierza badać praktyczne zastosowania dronów w tym sektorze.

Źródło: Ritex

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 22 2017 09:19 V8.5.4-1