reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© wizzyfx dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 czerwca 2017

Nowa hala firmy Nidec

Nidec, japoński producent podzespołów motoryzacyjnych otworzył nową halę produkcyjną na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej.
W ramach inwestycji, której wartość wyniosła 4 mln EUR, utworzono 30 nowych miejsc pracy. Nidec Motors & Actuators (Poland) sp. z o. o. to japoński producent napędów i silników.

- Projekt Nidec wpisuje się w trwające obecnie ponowne zainteresowanie inwestorów japońskich Polską. Aktualnie PAIH pracuje nad 13 projektami z Kraju Kwitnącej Wiśni o łącznej wartości ponad 768 mln euro. W skali roku oznacza to wzrost wartości japońskich projektów wspieranych przez Agencję o ponad 600 mln euro – informuje PAIH

Co więcej, Japonia wyprzedziła Niemcy i aktualnie zajmuje pozycję wicelidera wśród krajów, które inwestują przy wsparciu PAIH najwięcej. W przypadku realizacji wszystkich aktualnie obsługiwanych projektów z Kraju Kwitnącej Wiśni w Polsce, powstać może ponad 4000 nowych miejsc pracy.

Źródło: PAIH

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2