reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© wizzyfx dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 czerwca 2017

Nowa hala firmy Nidec

Nidec, japoński producent podzespołów motoryzacyjnych otworzył nową halę produkcyjną na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej.
W ramach inwestycji, której wartość wyniosła 4 mln EUR, utworzono 30 nowych miejsc pracy. Nidec Motors & Actuators (Poland) sp. z o. o. to japoński producent napędów i silników.

- Projekt Nidec wpisuje się w trwające obecnie ponowne zainteresowanie inwestorów japońskich Polską. Aktualnie PAIH pracuje nad 13 projektami z Kraju Kwitnącej Wiśni o łącznej wartości ponad 768 mln euro. W skali roku oznacza to wzrost wartości japońskich projektów wspieranych przez Agencję o ponad 600 mln euro – informuje PAIH

Co więcej, Japonia wyprzedziła Niemcy i aktualnie zajmuje pozycję wicelidera wśród krajów, które inwestują przy wsparciu PAIH najwięcej. W przypadku realizacji wszystkich aktualnie obsługiwanych projektów z Kraju Kwitnącej Wiśni w Polsce, powstać może ponad 4000 nowych miejsc pracy.

Źródło: PAIH

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1