reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Volvo Przemysł elektroniczny | 18 maja 2017

Android w samochodach Volvo i Audi

Nowa generacja systemów infotainment i łączności w samochodach Volvo i Audi ma być oparta o system Android.
To właśnie Android (nie Android Auto) ma być zainstalowany w samochodach Volvo i Audi. System będzie zarządzał dużym ekranem dotykowym umieszczonym pośrodku deski rozdzielczej, z którego będzie można wygodnie sterować systemami infotainment samochodu czy korzystać z aplikacji na Androida. Co więcej, system operacyjny Google’a będzie odpowiadał m.in. za regulację klimatyzacji, ustawienia foteli czy też otwieranie i zamykanie okien.

Volvo zapowiada, że pierwsze samochody wyposażone w system Android pojawią się w ciągu dwóch lat. Koncepcyjne auto można było zobaczyć podczas konferencji deweloperskiej Google I/O, gdzie Audi pokazało samochód ze zintegrowanym panelem HMI i z systemem Android.

- Koncepcyjny model - Audi Q8 sport concept ma już na stałe zainstalowany system Android. Nowe funkcje, między innymi streaming z serwisów Spotify, Google Play Music i Google Assistant, wyświetlają się na dużym, dotykowym ekranie MMI pośrodku deski rozdzielczej. Dodatkowo informacje emitowane na Audi virtual cockpit, widoczne są bezpośrednio w zasięgu wzroku kierowcy. Nowe usługi po raz pierwszy w pełni zintegrowano z autorskim systemem infotainment marki Audi. Mapy nawigacji, to znane już z Audi bazy danych HERE, ale dzięki Android, kierowca może skorzystać również z Google Maps. Centrum powiadomień o nadchodzących wiadomościach i rozmowach telefonicznych, uzupełnia gamę nowych usług w pojeździe studyjnym – poinformowało Audi w komunikacie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1