reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayPeteLinforth Przemysł elektroniczny | 18 maja 2017

Technomex w Konsorcjum Mobilux

Producent sprzętu rehabilitacyjnego z Gliwic przystąpił do Konsorcjum Mobilux, którego celem jest stworzenie urządzenia wspomagającego chód u osób z ograniczoną sprawnością ruchową.
Członkami Konsorcjum są Warszawski Uniwersytet Medyczny, Politechnika Śląska, Centrum Badań i Innowacji PRO-AKADEMIA, Politechnika Częstochowska oraz firma PHU Technomex Sp. z o.o.. Przewidziany jest również udział wiodących klinik rehabilitacyjnych w Krojantach oraz Reptach.

Podstawą utworzenia Konsorcjum Mobilux jest chęć stworzenia urządzenia wspierającego chód u osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Konstrukcja ta ma powstać w oparciu o najnowsze zdobycze techniki i medycyny, m.in.: technologie 3D, inteligentne tkaniny, wirtualną rzeczywistość, systemy żyroskopowe.

W ramach projektu zostaną stworzone prototypy inteligentnych urządzeń do behawioralnej terapii oraz do wspomagania chodu. Po przetestowaniu, nowe produkty mają być przygotowane do produkcji w szerszym zakresie.
Źródło: Technomex, Politechnika Częstochowska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
June 22 2017 09:19 V8.5.4-1