reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 17 maja 2017

Lenovo zrestrukturyzuje biznes w Chinach

Największy producent komputerów PC na świecie zrestrukturyzuje biznes w Chinach, by lepiej dostosować się do zmian zachodzących na rynku – informuje Reuters.
Nowa organizacja firmy Lenovo zakłada podział na dwie dywizje: nastawiany na prywatnych konsumentów dział PC i inteligentnych urządzeń oraz grupę centrów danych – napisał na blogu szef rady nadzorczej Lenovo Yang Yuanqing. - Chiński rynek inteligentnych urządzeń rozwija się niezwykle szybko. Aby wykorzystać możliwości, jakie daje ten rynek, zadecydowaliśmy o restrukturyzacji naszego biznesu w Chinach – powiedział.

W trzecim kwartale roku fiskalnego, który zakończył się 31 grudnia 2016 roku, Lenovo odnotowało spadek zysku o 67%. Biznes komputerów PC Lenovo generuje około 70% przychodów firmy, we wspomnianym okresie przychody z tego sektora wzrosły o 2% w ujęciu rocznym, po spadkach notowanych przez siedem kwartałów z rzędu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1