reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 19 maja 2017

Przychody WB Electronics o 42% w górę

Przychody netto ze sprzedaży Grupy w 2016 roku wyniosły 354,8 mln PLN, wobec 249,9 mln PLN na koniec roku 2015, co oznacza wzrost 42% r/r - poinformowało WB Electronics.
Na wzrost przychodów w szczególności wpływ miały istotne umowy zawarte w 2016 roku na dostawę odpowiednio systemów łączności oraz pocisków rakietowych – czytamy w liście zarządu spółki do obligatariuszy. Po raz kolejny produktami dominującymi w rocznej sprzedaży były cyfrowe systemy łączności, zintegrowane systemy dowodzenia i kierowania ogniem oraz bezpilotowe systemy latające.

Skonsolidowany wynik netto roku 2016 ukształtował się na poziomie 26,1 mln PLN przy 18,9 mln PLN na koniec roku 2015, co oznacza wzrost o 37,8%.

- Założenia Grupy Kapitałowej na 2017 rok to utrzymanie pozycji lidera branży na rynku krajowym oraz dalsza ekspansja na rynkach zagranicznych. W tym celu konsekwentnie budujemy portfel zamówień - w II kwartale 2017 r. pozyskaliśmy kolejny istotny kontrakt na dostawy systemów teleinformatycznych dla jednego z krajowych odbiorców. Niezależnie od powyższego, w perspektywie 2017 r. będziemy realizować posiadane kontrakty eksportowe – informuje zarząd WB Electronics.

Natomiast jeśli chodzi o działalność badawczo-rozwojową, to wśród podstawowych zadań WB Electronics w tym obszarze należy wymienić:
  • prace rozwojowe nad flagowym produktem spółki – Pokładowym Systemem Łączności Wewnętrznej FONET, 14/18
  • prace rozwojowe nad systemami kierowania ogniem dla artylerii,
  • prace badawcze nad radiostacją osobistą żołnierza (wspólnie z RADMOR SA),
  • prace badawcze oraz rozwojowe nad systemami obserwacji opartymi na bezpilotowych środkach latających (wspólnie z Flytronic sp. z o.o.),
  • rozwój współpracy z technicznymi uczelniami wyższymi oraz ośrodkami badawczymi

WB Electronics działa na rynku uzbrojenia od 1997 r. Firma prowadzi działalność na rynku integracji produktów oraz systemów uzbrojenia w system zarządzania polem walki. W ramach integracji systemów firma oferuje szeroki portfel wyrobów elektronicznych i oprogramowania komputerów. Produkty WB koncentrują się na obszarze łączności (łączność foniczna, cyfrowa, przewodowa i bezprzewodowa), przetwarzania informacji (komputery pojazdowe i przenośne, routery) oraz oprogramowania dedykowanego do ww. urządzeń. Relatywnie nową kategorią produktów oferowanych przez spółkę są sensory: głowice optoelektroniczne (głównie do UAV) oraz czujniki chemiczne. Z punktu widzenia zastosowanych technologii, urządzenia te łączą zaawansowaną elektronikę z mechaniką precyzyjną.

W skład Grupy WB Electronics wchodzą także firmy: Flytronic, Radmor, Arex i MindMade.

Źródło: © WB Group

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2