reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© speedfighter17 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 maja 2017

TOP 10 niemieckich dostawców EMS

Niemcy są prawdziwą potęgą w usługach EMS w Europie, przychody niemieckich firm stanowią aż 13,6% europejskiego rynku i 34,7% sprzedaży w krajach Europy Zachodniej.
U naszych zachodnich sąsiadów działają liczne firmy EMS, z czego większość to małe i średnie przedsiębiorstwa z przychodami poniżej 10 mln EUR, przy czym obroty wielu z tych firm nie przekraczają 5 mln EUR.

Liderem niemieckiego rynku jest firma Zollner, największy europejski dostawca EMS, z 13% udziałów w rynku.

TOP 10 niemieckich dostawców EMS
  1. Zollner
  2. Leesys
  3. TQ-Systems
  4. Neways (Netherlands)
  5. BMK Group
  6. Asteelflash (France)
  7. Katek
  8. Prettl Electronics
  9. MLS
  10. Tonfunk

Wśród wymienionej dziesiątki są dwie grupy z zagranicy, które przejęły niemieckie firmy. Neways International, czyli przedsiębiorstwo z siedzibą główna w holenderskim Son, znacznie rozszerzył działalność poprzez akwizycję BuS Hlding GmbH w 2014 roku. Z kolei francuska Asteelflash w 2012 roku przejęła EN ElectronicNetwork.

Jeśli chodzi o globalnych liderów na rynku EMS, to swoją działalność w Niemczech prowadzą Sanmina i Jabil Circuit. Chociaż jeśli chodzi o tego ostatniego, to są informacje, że firma, która skoncentrowała się na optoelektronice, zakończyła produkcję małych serii w zakładzie i zamierza skupić się na rozwoju. Inny światowy gigant, Flex, w 2014 roku sprzedał zakład w Paderborn, a także przetransferował produkcję z Flextronics Automotive GmbH & Co KG na Węgry i koncentruje się na działalności R&D oraz prototypowaniu.

Źródło: Reed Electronics Research

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1