reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynki | 04 maja 2017

Harman i Panasonic liderami rynku infotainment

W 2016 roku zaledwie 6 dostawców systemów audio, infotainment i nawigacji samochodowej odpowiada za około dwie trzecie rynku – raportuje Semicast Research.
Semicast Research przedstawił 10 największych dostawców systemów audio, infotainment i nawigacji 2016. Oto lista:

MiejsceFirmaUdział w rynku
1Harman (Samsung)13.7%
2Panasonic12.5%
3Alpine9.9%
4Clarion9.5%
5Bosch9.4%
6Continental9.4%
7Fujitsu-Ten5.3%
8Hyundai4.3%
9Visteon4.0%
10Mitsubishi3.0%
Top 10 łącznie81.0%
Pozostali19.0%
rynek w 2016 r. – 80,6 mln szt.

W marcu tego roku Samsung sfinalizował zakup lidera powyższego rankingu – firmy Harman. Koreański koncern zapłacił 8 mld USD, ale eksperci Semicast Research oceniają ten ruch bardzo pozytywnie. - Przez trzy lata Apple i Alphabet opracowywali harmonogram dotyczący integracji smartfonów z samochodowymi systemami rozrywki. Po zakupie Harmana, Samsung automatycznie został liderem tego szybko rozwijającego się rynku – ocenia Colin Barnden, główny analityk w Semicast Research.

W swojej analizie firma badawcza Semicast Research wzięła pod uwagę systemy audio, systemy informacji i rozrywki (infotainment) oraz wbudowane systemy nawigacji, wyłączyła natomiast urządzenia montowane już na liniach produkcyjnych. W 2016 roku na rynku dominowały systemy audio – sprzedano ich 42 mln sztuk.

Jak zauważają analitycy Semicast Research, rynek samochodowych systemów audio, rozrywki i nawigacji zaczyna się mocno zmieniać, odchodząc od płyt CD czy radia na rzecz systemów infotainment opartych o materiały wideo. Coraz popularniejsze są także systemy nawigacji zintegrowane ze smartfonem oraz szerokopasmowa łączność z internetem.

Źródło: Semicast Research

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2