reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andres rodriguez dreamstime.com Nauka | 27 kwietnia 2017

Narodowy Instytut Technologiczny wzorowany na Towarzystwie Fraunhofera

Narodowy Instytut Technologiczny ma rozpocząć działalność w 2018 roku. Składać się będzie z 35 najlepszych ośrodków badawczych w kraju.
Utworzenie Narodowego Instytutu Technologicznego jest jednym z najważniejszych elementów Strategii Gowina ogłoszonej we wrześniu ubiegłego roku. – Głównym celem Instytutu będzie prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych zgodnych z polityką gospodarczą państwa – tłumaczył wicepremier.

Funkcjonowanie Narodowego Instytutu Technologicznego było tematem spotkania ministra nauki i szkolnictwa wyższego z prezesem Towarzystwa Fraunhofera, prof. Raimundem Neugebauerem. Spotkanie odbyło się po podpisaniu przez Jarosława Gowina porozumienia o polsko-niemieckiej współpracy naukowej. Powstałe w 1949 roku towarzystwo, skupiające blisko 70 niemieckich organizacji naukowych, jest wzorem dla tworzenia NIT-u. Zdaniem ministra nauki takie rozwiązanie umożliwi efektywniejsze zarządzanie instytutami badawczymi w Polsce.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1