reklama
reklama
reklama
reklama
© PixabayQumono Przemysł elektroniczny | 16 marca 2017

Preh rozwija działalność w Rumunii

Niemiecka firma motoryzacyjna będzie rozwijać innowacyjne rozwiązania elektroniczne systemów kontroli pracujących wewnątrz pojazdów w rumuńskim mieście Jassy.
Preh już od 2009 roku w rumuńskim Braszowie produkuje i rozwija przełączniki do kierownic wielofunkcyjnych i systemy kontroli klimatyzacji przeznaczone dla znanych firm motoryzacyjnych. Firma zatrudnia tam około 1000 osób i jest to największa fabryka grupy, która nie znajduje się w Niemczech. Na całym świecie w Preh pracuje około 7000 osób.

Działalność nowego ośrodka rozwojowego ma się rozpocząć w kwietniu 2017 roku. W siedzibie w Jassy ma pracować około 60 inżynierów. Docelowo 40 z nich będzie się zajmowało rozwojem oprogramowania, 10 – testowaniem, a kolejne 10 osób będzie pracowało nad hardwarem. Jak zapowiada Jochen Ehrenberg, CTO firmy Preh, firma będzie ściśle współpracować ze środowiskiem naukowym, szczególnie że Jassy jest miastem uniwersyteckim. Preh zamierza też w Jassy pracować nad rozwiązaniami przeznaczonymi do obszaru autonomicznej jazdy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 13 2017 16:10 V8.5.9-2