reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 marca 2017

Qualcomm zainwestuje w Brazylii

Gigant w branży półprzewodników utworzył spółkę joint venture z rządem Brazylii i zamierza uruchomić zakład produkcyjny układów scalonych w tym kraju.
Członkiem konsorcjum jest też producent półprzewodników ASE Group. Porozumienie o współpracy zostało podpisane przez firmy oraz bank Brazilian Social Economic Development Bank (BNDES). Wartość planowanej inwestycji może wynieść 200 mln USD.

Nowy zakład produkcyjny ma być zlokalizowany w stanie São Paulo, w rejonie hubu technologicznego Campias, gdzie swoje siedziby mają takie firmy, jak Samsung i Lenovo. Fabryka ma produkować układy półprzewodnikowe o wysokim stopniu złożoności. Na razie nie podano żadnych szczegółów dotyczących rozpoczęcia inwestycji ani uruchomienia produkcji w nowej fabryce.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 22 2017 10:36 V8.6.0-2