reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© verticalarray dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 marca 2017

"Made by Nokia" w Polsce

"To w Polsce znajduje się europejskie serce i mózg przemysłu przyszłości Made by Nokia" - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, który rozmawiał wczoraj z CEO Nokii o rozwoju ICT.
Prezes i CEO Nokii Rajeev Suri oraz wicepremier Mateusz Morawiecki rozmawiali w środę odalszym zaangażowaniu Nokii w rozwój polskiego sektora teleinformatycznego (ICT).

- Zatrudniając ponad 4 600 pracowników Nokia jest największym inwestorem w branży ICTw Polsce, a ulokowane tu centra badawczo-rozwojowe są ważnym filarem strategii R&D globalnej firmy. Ponad 3 500 specjalistów R&D w Polsce tworzy nowe technologie pozwalające rozwijać możliwości "połączonego świata". Abu wspierać ambicje Polski w obszarze ICT, dzielimy się naszymi doświadczeniami i dostarczamy zaawansowane technologie operatorom telekomunikacyjnym, przedsiębiorstwom i jednostkom sektora publicznego, np. sieci bezpieczeństwa publicznego, dostęp szerokopasmowy, czy też systemy komunikacji kolejowej - powiedział Rajeev Suri, prezes i CEO Nokii.

- Polsce bardzo zależy na współpracy z inwestorami zagranicznymi, którzy rozwijają nowe technologie w perspektywicznych branżach. Nokia to marka, do której Polacy mają szczególny sentyment, a Nokia dziś to przede wszystkim kreator technologii i infrastruktury telekomunikacyjnej przyszłości. To w Polsce znajduje się europejskie serce i mózg przemysłu przyszłości Made by Nokia, które już dygitalizują takie sektory jak kolej, bezpieczeństwo, czy rozwijają internet rzeczy. Każdy inwestor, który ma ambicje zmieniać światową gospodarkę przy pomocy najnowocześniejszych rozwiązań i tworzący miejsca dla najwyższej klasy specjalistów, może liczyć na przychylność polskiego rządu – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, minister rozwoju i finansów.

Wicepremier Morawiecki podkreślił też, że obecnie żadna gospodarka nie jest w stanie szybko rozwijać się dzięki prostemu podnoszeniu konkurencyjności. Kluczem do sukcesu jest innowacyjność oraz cyfryzacja. - Dlatego w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju rząd kładzie szczególny nacisk na badania i rozwój oraz komercjalizację wyników tych prac. Celem polityki Ministerstwa Rozwoju jest wzmocnienie współpracy biznesu z nauką i przekonanie przedsiębiorców, aby inwestowali w badania i nowe technologie. Działalność Nokii w Polsce potwierdzają, że jest to możliwe i korzystne dla każdej ze stron - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 04 2017 21:30 V8.9.2-1