reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bernardo varela dreamstime.com Nauka | 21 lutego 2017

Skarb państwa przejmuje udziały w EIT+

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ szerzej włączy się w schemat wdrażania innowacji przez polski rząd – to główne postanowienie podpisanego w czwartek, 16 lutego, listu intencyjnego.
[i]- W 2007 roku Wrocław wraz z Województwem Dolnośląskim i pięcioma wrocławskimi uczelniami powołała spółkę Wrocławskie Centrum Badań EIT+. Jej podstawowym zadaniem jest prowadzenie działalności badawczo-rozwojowej z wykorzystaniem wyspecjalizowanej aparatury badawczej. Dzięki pozyskiwaniu środków finansowych z podmiotów krajowych i unijnych prowadzi projekty, których celem jest transfer wiedzy do biznesu. Działalność EIT+ wpisuje się zatem w drugi filar tzw. strategii Gowina.

Kolejnym krokiem w zacieśnianiu współpracy między ministerstwem nauki a wrocławskim centrum badań będzie przejęcie udziałów EIT+ przez skarb państwa[i] – poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w komunikacie.

List intencyjny podpisali w Warszawie Piotr Dardziński, podsekretarz stanu w resorcie nauki i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1