reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 15 lutego 2017

AGH będzie współpracować z Samsungiem

Krakowska uczelnia podpisała wczoraj porozumienie o współpracy z firmą Samsung Electronics.
Jak podkreśla Akademia Górniczo-Hutnicza w komunikacie, umowa z jedną z największych firm elektronicznych na świecie przyniesie korzyści między innymi studentom kierunków IT. Celem partnerstwa jest prowadzenie wspólnych inicjatyw badawczo-rozwojowych oraz dydaktycznych. Zawarte dziś porozumienie zakłada przede wszystkich możliwość dofinansowania prac dyplomowych i doktoranckich. Pozwoli także na wymianę doświadczeń między środowiskiem akademickim, a specjalistami z firmy z obszaru nowych technologii komunikacyjnych.

Raz do roku firma Samsung będzie przekazywała uczelni listę propozycji tematycznych wskazując tym samym interesujące firmę kierunki badań. Na podstawie tych wskazówek studenci i doktoranci kierunków informatycznych będą prowadzić swoje projekty i prace dyplomowe.

Jak podkreśla inicjator współpracy prof. Krzysztof Zieliński podpisana umowa daje szereg możliwości: – Między innymi finansowanie przez firmę badań pilotażowych w obszarze technologii chmurowych i sieciowych, praktyki dla studentów i doktorantów czy seminaria technologiczne organizowane przez pracowników firmy dla studentów i pracowników Katedry Informatyki Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH. Korzyścią płynącą z zawartego porozumienia jest również wsparcie procesu kształcenia oferowane przez firmę w zakresie realizacji zaawansowanych technologicznie wykładów i laboratoriów.

Umowę sygnowali Youngmin Lee prezes Samsung R&D Europe oraz prof. Jerzy Lis prorektor ds. współpracy AGH.

Źródło: AGH

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2