reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PIxabay Przemysł elektroniczny | 17 lutego 2017

Globalfoundries rozwija produkcję w USA, Niemczech, Chinach i Singapurze

Plany producenta chipów obejmują inwestycje w istniejące zakłady w USA i Niemczech oraz uruchomienie nowej fabryki w Chengdu i zwiększenie produkcji w Singapurze.
Globalfoundries zapowiedziało zwiększenie mocy produkcyjnych o 20% w zakresie technologii 14 nm FinFET w Fab 8 w Nowym Jorku. Firma zamierza zakończyć tę inwestycję z początkiem 2018 roku. Nowy Jork ma pozostać centrum rozwoju najnowszych technologii, czyli produkcji w 7 nm oraz litografii EUV. Produkcja układów scalonych w 7 nm ma się rozpocząć w drugim kwartale 2018 roku.

Fabryka Fab 1 w Dreźnie ma natomiast zwiększyć produkcję w technologii 22 nm FD SOI, aby sprostać zapotrzebowaniu na chipy w aplikacjach internetu rzeczy, w smartfonach, elektronice dla motoryzacji oraz innych urządzeniach bezprzewodowych zasilanych bateryjnie. Całkowita moc produkcyjna niemieckiego zakładu ma wzrosnąć o 40% do 2020 roku. Drezno nadal będzie centrum rozwoju technologii FDX.

W chińskim Chendgdu ma powstać nowa fabryka 300 nm, która będzie dostarczać układy scalone na szybko rosnący rynek półprzewodników w Chinach. Produkcja przy wykorzystaniu technologii z głównego nurtu rozpocznie się w 2018 roku, a w kolejnym roku zakład ma uruchomić masową produkcję w technologii 22 FDX.

Plany inwestycyjne obejmują także zakład w Singapurze. Globalfoundries zamierza zwiększyć tam moce produkcyjne w technologii 40 nm o 35% oraz umożliwić produkcję na podłożach 180 mm przy wykorzystaniu linii 200 mm.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1