reklama
reklama
reklama
© Micron Przemysł elektroniczny | 14 lutego 2017

Micron przeznaczy 1 mld USD na unowocześnienie produkcji chipów

Micron Technology jeszcze w tym roku zamierza zakończyć modernizację fabryki pamięci DRAM w tajwańskim Taichung.
Już w zeszłym roku amerykański producent chipów przeznaczył 1 mld USD na wyposażenie niezbędne do migracji produkcji z technologii 25 nm na technologię 1x nm w fabryce w Taichung. W tym roku firma zamierza wydać na ten cel drugie tyle. - Rozpoczęliśmy już wytwarzanie układów DRAM w technologii 1x nm. Obecnie rozwijamy produkcję i zamierzamy zakończyć migrację w ciągu tego roku – powiedział dyrektor fabryki K.C. Hsu. Wysyłka komponentów wykonanych w technologii 1x nm ma się rozpocząć w drugiej połowie roku.

Micron zamierza mocno rozwijać produkcję pamięci DRAM na Tajwanie. Firma chce tam zatrudnić około 1000 osób jeszcze w tym roku i planuje budowę fabryki opakowań układów DRAM, jako element rozwoju łańcucha dostaw.

Także w 2017 roku Micron planuje zakończenie procesu integracji przejętej firmy Inotera Memories. Micron kupił 67% udziałów w Inotera za 4,19 mld USD.

Źródło: Taipei Times

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 13 2017 16:10 V8.5.9-1