reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Business Wire Przemysł elektroniczny | 13 lutego 2017

Ford inwestuje w start-up Argo AI

Ford stawia na rozwój autonomicznych pojazdów i w ciągu najbliższych pięciu lat zamierza zainwestować 1 mld USD w technologiczny start-up Argo AI.
Argo AI połączy siły z inżynierami Forda w pracy nad nową platformą software’ową – systemem wirtualnego kierowcy – przeznaczoną do automatycznych samochodów koncernu, które mają być gotowe w 2021 roku. - Inwestycja w Argo AI wzmocni pozycję lidera firmy Ford we wprowadzeniu na rynek autonomicznych samochodów i pozwoli na stworzenie technologii, którą będziemy mogli licencjonować w przyszłości innym podmiotom – czytamy w komunikacie Forda.

Argo AI to spółka założona przez byłych pracowników Google’a i Ubera, która działa w obszarze robotyki i sztucznej inteligencji. CEO firmy jest Brian Salesky, który zajmował się autonomiczną jazdą w koncernie Alphabet, natomiast stanowisko COO zajmuje Peter Rander, który również pracował nad rozwojem tych technologii, ale w firmie Uber. Argo AI będzie zwiększać zatrudnienie, do końca tego roku w firmie ma pracować ponad 200 osób, w tym właśnie inżynierowie Forda. Ford zostanie większościowym udziałowcem w Argo AI, ale firma będzie dysponowała sporą autonomią.

- Następna dekada będzie zdefiniowana przez automatyzację samochodów, a pojazdy autonomiczne będą miały zasadniczy wpływ na społeczeństwo, podobnie jak wprowadzenie linii produkcyjnych Forda około 100 lat temu – powiedział CEO Forda Mark Fields.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 08 2017 11:27 V8.5.6-2