reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© eskymaks dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 lutego 2017

Technosystem rozszerza ofertę o produkcję szablonów do pasty

Technosystem z Piaseczna pod Warszawą kontynuuje inwestycje rozpoczęte w 2016 roku: w styczniu park maszynowy został uzupełniony o system laserowy LPKF StencilLaser G 6080.
Dzięki inwestycji w laser, firma rozszerzyła ofertę o produkcję szablonów pasty i kleju, realizowaną na blachach renomowanej firmy Datum Alloys. - Decyzja o wyborze tych dwóch dostawców została podjęta po dokładnej analizie i była oparta na doświadczeniu firmy w pracy z szablonami wykonanymi z różnych materiałów i na różnych urządzeniach. Obecny zakupiony model G6080 wraz z pełnym oprzyrządowaniem i konfiguracji stanowi obecnie najnowocześniejszy system wykonywania szablonów do elektroniki w kraju. Precyzja ciecia to aż 2umw polu roboczym 600 na 800 mm – czytamy w komunikacie Technosystem.

Rozszerzenie oferty firmy o produkcję szablonów było jedną z dwóch przyczyn decyzji o tej inwestycji. Drugi powód to potrzeba opracowania rekomendacji przy projektowaniu apertur specjalnych dla druku pasty. Technosystem planuje przeprowadzenie badań nad projektowanymi aperturami i wpływie ich kształtu na jakość druku pasty, a co za tym idzie na jakość montażu powierzchniowego. Jak zauważa firma, bez własnego urządzenia do szablonów, tego typu badania byłyby trudne do przeprowadzenia i bardzo kosztowne.

- Z naszej dotychczasowej praktyki wynika, że rekomendowane apertury w produkcji specjalnej zawodziły i musiały być zmieniane, co skutkowało dodatkowymi kosztami i przestojami. Dlatego opracowanie własnych wytycznych i wdrożenie ich w produkcji pozwoli skrócić czasu przygotowania produkcji i zminimalizować ryzyko wystąpienia błędów – informuje Technosystem.

Technosystem z Piaseczna pod Warszawą jest dostawcą usług kontraktowego montażu elektronicznego. Istotną częścią produkcji są projekty specjalne dla klientów krajowych i zagranicznych. Firma współpracuje z producentami sprzętu teleinformatycznego, telemetrycznego, komunikacyjnego.

© Technosystem

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1