reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adistock dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 lutego 2017

Kruger & Matz będzie produkował telewizory w Polsce

Montażem telewizorów sprzedawanych pod marką Kruger & Matz zajmie się fabryka TCL w Żyrardowie – poinformowała „Rzeczpospolita”.
Jak pisze „Rzeczpospolita”, polskie spółki coraz częściej ograniczają produkcję w Chinach, przenosząc ją do zakładów w naszym kraju. Właścicielem marki Kruger & Matz jest spółka Lechpol z Garwolina, oferująca elektronikę użytkową. Firma postanowiła składać telewizory w Polsce, a konsekwencją decyzji ma być osiągnięcie wyższej marży na tych produktach. „Rzeczpospolita” informuje również, że firma rozważa uruchomienie w Polsce produkcji dużego AGD.

Kruger&Matz to obecnie najistotniejsza, bo opiewająca na 31% obrotu marka w portfolio firmy Lechpol Electronics. W 2016 przychody ze sprzedaży firmy wyniosły 145 mln PLN. Jest to 10% wzrost obrotu w stosunku do poprzedniego roku finansowego i rekordowy obrót wynikający z podstawowej działalności operacyjnej firmy. Rok 2016 był również rekordowy dla marki Kruger&Matz. Wypracowany w tym czasie obrót wyniósł blisko 45 mln PLN, co stanowi 50% wzrost względem roku poprzedniego. Głównym czynnikiem wzrostu w minionym roku były kategorie związane z rynkiem RTV. Telewizory to obecnie druga pozycja (po smartfonach) pod względem wartości sprzedaży w marce Kruger&Matz, a wzrost sprzedaży tych produktów rok do roku wyniósł aż 350% - informuje firma w komunikacie.

Lechpol Electronics to rodzinny biznes, który w poprzednim roku przeszedł sukcesję: w maju 2016 roku założyciel firmy Zbigniew Leszek, przekazał firmę swoim synom Michałowi, Mariuszowi i Marcinowi.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1