reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Przemysł elektroniczny | 06 lutego 2017

Apple zamierza rozpocząć produkcję smartfonów w Indiach

Produkcja iPhone’ów w Indiach ma się rozpocząć już pod koniec kwietnia. Ten krok ma pomóc firmie Apple w rozwoju sprzedaży w tym kraju.
Apple chce zlecić montaż iPhone’ów w Indiach tajwańskiej firmie Wistron. Produkcja ma być zlokalizowana w Bengaluru, stolicy stanu Karnataka. - iPhone’y będą produkowane w Bengaluru i wszystkie montowane tu urządzenia będą przeznaczone na krajowy rynek – powiedział Privank Karge, minister ds. IT stanu Karnataka.

Apple coraz bardziej interesuje się wciąż chłonnym rynkiem indyjskim. W maju zeszłego roku CEO firmy Tim Cook odwiedził Indie, by rozmawiać na temat otwarcia w tym kraju firmowych sklepów z logo jabłka, co byłoby kluczowe dla rozwoju sprzedaży iPhone’ów w Indiach. Przepisy wymagają, by 30% komponentów urządzeń sprzedawanych bezpośrednio indyjskim klientom było produkowanych lokalnie. Otwarcie fabryki z pewnością pomoże w osiągnięciu tego celu.

Apple nie potwierdziło oficjalnie powyższych informacji.

Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1