reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Samsung Rynki | 07 lutego 2017

Samsung i LG nadal liderami w branży TV

Dostawy telewizorów LCD w 2016 roku wzrosły o 1,6% i wyniosły 219,2 mln sztuk – raportuje WitsView, oddział firmy analitycznej TrendForce.
Wzrost sprzedaży telewizorów LCD wynika głównie z dużego popytu odnotowanego w Ameryce Pólnocnej oraz coraz lepszej dostępności wielkoekranowych odbiorników. Najwięksi dostawcy sprzętu to Samsung, LG Electronics, Hisense, TCL oraz Sony.

Jeśli chodzi o prognozy na rok 2017, eksperci WitsView przewidują, że na sytuację na rynku wpłynie zamknięcie fabryki Samsung Display (SDC) L7-1 oraz decyzja Sharpa o tym, by fabryka Gen-10 nie produkowała dla innych kluczowych dostawców z branży, a wyłącznie na własne potrzeby. WitsView ocenia, że producenci telewizorów będą coraz bardziej skupiać się na rozwoju i promocji produktów o wyższych marżach, na przykład wielkoekranowych modeli 4K. W konsekwencji średnie rozmiary odbiorników TV również będą się powiększać, co będzie kontynuacją trendu z 2016 roku.

Szacunki na 2017 rok firmy WitsView zakładają sprzedaż telewizorów LCD na poziomie 225 mln sztuk (+2,6% r/r). Niemal 30% dostaw mają stanowić urządzenia z ekranami 50-calowymi i większymi.

A oto ranking największych dostawców telewizorów LCD:Źródło: © WitsView

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2