reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PIXABAY Rynki | 17 stycznia 2017

Microsoft, Qualcomm oraz City stają do walki z hakerami

Citigroup Inc., Microsoft oraz Qualcomm dołączyli do Team8 - organizacji założonej przez weteranów elitarnej jednostki izraelskiego wywiadu, która ma na celu rozwiązywanie największych problemów z dziedziny cyberbezpieczeństwa.
Grupa planuje utworzenie w trakcie tego roku dwóch nowych przedsiębiorstw, na co zebrano do tej pory 92 miliony dolarów. Dołączą one do dwóch istniejących już spółek - Illusive Networks oraz Claroty - których przychody w roku 2016 przekroczyły 22 miliony dolarów.

Współpraca światowych przedsiębiorstw ma stanowić skuteczną formę obrony przed równie zorganizowanym światem hakerów. ,,Musimy odłożyć na bok swoje ego. [...] Poziom współpracy, jaki funkcjonuje pomiędzy cyberprzestępcami jest ogromny,” twierdzi Nadav Zafrir, współzałożyciel Team8 w wywiadzie dla Bloomberg. ,,Dodanie do naszego portfolio potężnych marek takich, jak Microsoft, Qualcomm i Citigroup znacznie wzmocni nasze możliwości badawcze.”

Z przedsiębiorstw, które już wcześniej rozpoczęły swoją współpracę z Team8 warto wymienić m.in. AT&T, Cisco Systems czy Nokię.
Źródło: Bloomberg.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1