reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 05 stycznia 2017

Semicon podsumowuje inwestycje minionego roku

W 2016 roku Semicon poszerzył park maszynowy m.in. o urządzenia do lutowania selektywnego, do mycia płytek PCB, system naprawczy umożliwiający automatyczny montaż i demontaż oraz system do kontroli procesu lutowania.
Jak podkreśla firma w komunikacie, inwestycje w urządzenia technologiczne połączone z rozwojem własnego biura R&D dają możliwość realizacji najbardziej złożonych projektów, w tym dla elektroniki jądrowej, urządzeń dla medycyny czy też przemysłu kosmicznego.

Semicon wzbogacił się o następujące urządzenia:
 • urządzenie do lutowania selektywnego ERSA SmartFlow 2020 - system do selektywnego lutowania elementów przewlekanych stopem ołowiowym/bezołowiowym w osłonie azotu
 • urządzenie do mycia płytek PCB Supers Swash Twingo - system natryskowego mycia płytek
  z kontrolą przewodności elektrycznej. Pozwala na produkcję zaawansowanych płytek
  z kontrolowanym poziomem czystości jonowej oraz poszerzyć ofertę o możliwość nakładania powłok ochronnych.
 • system naprawczy ERSA HR600/2 - system do naprawy płytek elektronicznych, umożliwia
  w sposób automatyczny, montaż i demontaż elementów SMT, z całkowitą kontrolą i rejestracją procesu (termopary, kamera) Fot. Pozwala na bezpieczną naprawę płytek, bez narażania innych elementów.
 • DATAPAQ Q18 - system do kontroli i walidacji procesu lutowniczego w piecu rozpływowym/fali lutowniczej – pozwala na projektowanie i kontrolę profili lutowniczych.
 • pakowarka próżniowa Komet PlusVac 24 - umożliwia pakowanie próżniowe oraz w osłonie azotu elementów na rolkach, tackach i listwach. Zwiększa bezpieczeństwo przechowywania elementów elektronicznych.

Dział konwertingu taśm przemysłowych wzbogacił się o ploter laserowy o wielkości pola roboczego 1330 x 830 mm. Urządzenie pozwala na ciecie tzw. trudnych materiałów (np. błon klejowych, pianek Poron).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 04 2017 21:30 V8.9.2-1