reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynki | 22 grudnia 2016

Pojazdy elektryczne: jesteśmy u progu wielkiej transformacji

Elektryczne pojazdy będą stanowiły od 15 aż do 35 proc. wszystkich pojazdów sprzedawanych w 2040 roku – prognozuje IHS Markit.
Chociaż na razie elektryczne pojazdy to niewielki odsetek sprzedaży na globalnym rynku motoryzacyjnym i stanowią zaledwie 1% światowej floty, to popyt na nie rośnie w rekordowym tempie. Jak ocenia IHS Markit, sprzedaż w 2016 roku wzrośnie o ponad 1 000 proc. w stosunku do roku 2010. Co więcej, analitycy IHS Markit oceniają, że ten trend się utrzyma i w 2040 roku elektryczne pojazdy będą stanowiły ponad jedną trzecią sprzedawanych pojazdów.

- Kluczowym pytaniem jest, czy znajdujemy się właśnie u progu kolejnej transformacji, podobnej do tej, jaka miała miejsce w pierwszej dekadzie XX wieku, kiedy to silnik spalinowy, tania benzyna oraz start masowej produkcji wprowadziły nas w erę motoryzacji - komentuje Daniel Yergin, wiceprzewodniczący IHS Markit.

Wpływ na rosnącą popularność pojazdów elektrycznych mają takie czynniki jak znaczący rozwój w dziedzinie technologii przechowywania energii czy wsparcie ze strony rządów. Jest to na tyle istotne, że w regionach, gdzie politycy są przychylni tego typu rozwiązaniom, np. w Chinach i w Europie w 2040 roku pojazdy elektryczne mogą stanowić nawet ponad połowę sprzedaży.

Źródło: IHS Markit

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-1