reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynki | 06 grudnia 2016

Urządzenia wearables zmieniają służbę zdrowia

Do 2020 r. powstanie 411 milionów urządzeń elektroniki do noszenia przeznaczonych dla branży medycznej, o wartości 18,9 mld USD.
Elektronika do noszenia (wearables) odgrywa ważną rolę w transformacji obszaru opieki zdrowotnej. Najważniejsza zmiana to zupełnie nowy model świadczenia usług – pacjent niekoniecznie musi przychodzić do placówki medycznej, ale może skontaktować się z lekarzem dzięki urządzeniom podłączonym do sieci, które służą do monitorowania zdrowia lub wstępnej diagnostyki. Co więcej, dzięki rozwojowi technologii urządzenia medyczne stają się coraz mniejsze, prostsze w obsłudze i wygodniejsze w użyciu, a przy tym dostarczają precyzyjniejszych danych pomiarowych – to wszystko sprawia, że wearables w opiece zdrowotnej będą się szybko rozwijać.

Sprzęt może przybierać różne formy: zegarka, opaski, koszulki, butów, czapki, okularów, paska czy naszyjnika. Zasadniczą sprawą są zaszyte w takim przedmiocie sensory, które dokonują pomiaru jakiegoś parametru, a następnie dane są przesyłane do bazy danych lub aplikacji i poddawane analizie. Odpowiedź może być jedynie formalnością, gdy wszystko jest w normie i dostajemy komunikat z potwierdzeniem tego faktu, ale może to być również alert wysyłany bezpośrednio do lekarza, gdy sytuacja tego wymaga.

Poniżej przedstawiamy grafikę przygotowaną przez firmę Grinn dotyczącą przyszłości urządzeń wearables w opiece zdrowotnej.© Grinn

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-2