reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynki | 07 grudnia 2016

Europejski rynek EMS w 2020 roku osiągnie wartość 30 mld EUR

Po spadku z roku 2014, obecny rok będzie drugim z rzędu ze wzrostem w branży EMS w Europie – podaje Reed Electronics Research.
Wartość europejskiego biznesu EMS osiągnie w 2016 roku 27,4 mld EUR. Reed Electronics Research przyjrzał się jednak nieco dokładniej poszczególnym regionom.

W Europie Zachodniej przychody z rynku EMS w 2020 roku mają wynieść 11,7 mld EUR, w 2015 roku było to 10,8 mld EUR. Główne sektory odpowiedzialne za obroty w tym biznesie to: kosmiczny, zbrojeniowy, motoryzacyjny, medyczny, kontrolno-pomiarowy oraz przemysłowy i telekomunikacyjny.

Jak ocenia RER, na wzrost w Europie Zachodniej w nadchodzących kilku latach będą negatywnie wpływać takie czynniki, jak silna konkurencja cenowa, a co za tym idzie korzyści wynikające z transferu produkcji do zakładów w Europie Środkowo-Wschodniej oraz na Bliski Wschód i do Afryki (region CEE/MENA). Dodatkowo pojawia się coraz większa presja ze strony firm OEM, by firmy dostarczające usługi produkcyjne oferowały je na kluczowych rynkach na świecie.

W okresie do 2020 roku produkcja w regionie CEE/MENA będzie się koncentrować na wyższych wolumenach w segmencie 3C, czyli elektronice konsumenckiej, komputerach i komunikacji. Dominować będą globalne firmy EMS. W 2015 roku trójka liderów wśród światowych firm EMS, czyli Foxconn, Flex i Jabil Circuit, odpowiadała łącznie za około 70% przychodów z tego regionu. RER progonzują, że jeśli globalni gracze nadal będą mocno obecni w regionie, to przychody z rynku EMS osiągną w 2020 roku 18,3 mld EUR, w porównaniu do 16,6 mld EUR w roku 2015.

Eksperci RER oceniają, że możemy spodziewać się dalszej konsolidacji w branży EMS, w związku z rosnącą presją cenową, słabym wzrostem ekonomicznym oraz wymaganiami klientów dotyczącymi rozszerzenia usług związanych z projektowaniem, rozwojem i obsługą posprzedażową.

W 2015 roku około 77% przychodów z europejskiego rynku EMS (21 mld EUR) zostało wypracowanych przez 50 największych spółek, które stanowią 5% wszystkich przedsiębiorstw działających w tym sektorze.


Przychody z rynku EMS dla Europy Zachodniej, regionu CEE/MENA i innych w latach 2015-2020

© Reed Electronics Research

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-1