reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Ericsson Rynki | 29 listopada 2016

Koniec negocjacji - Ericsson zamyka oddział w Borås

Od kilku tygodni media donoszą o nadchodzącej fali zwolnień w fabrykach szwedzkiego dostawcy usług i rozwiązań dla operatorów telekomunikacyjnych.
Negocjacje pomiędzy Ericsson oraz związkowcami zostały zakończone, a liczba osób, które będą musiały opuścić szwedzkie zakłady w Kumla i Borås została podana do wiadomości publicznej.
Łącznie 820 pracowników zostanie zwolnionych z oddziałów Kumla i Borås, jak donosi szwedzki magazyn Dagens Industri

Ogłoszone wyniki negocjacji również oznaczają, iż przedsiębiorstwo całkowicie zamknie produkcję w oddziale Borås, skąd zwolnionych zostanie 460 osób.

Ericsson planuje jednak utworzenie nowej jednostki produkcyjnej w tym mieście - zatrudnienie ma znaleźć tam około 175 pracowników. Nowy oddział zajmować się będzie logistyką oraz tworzeniem oprogramowania - około 50 miejsc pracy podlegać będzie outsourcingowi na rzecz zewnętrznej spółki.

W oddziale mieszczącym się w Kumla z pracą pożegnać będzie się musiało 360 spośród wszystkich 420 pracowników. Ci, którzy pozostaną w zakładzie skupią się nad rozwojem poszczególnych zagadnień związanych z 5G. Przedsiębiorstwo zapowiedziało udostępnienie dalszych informacji dotyczących redukcji zatrudnienia w tych i innych oddziałach w grudniu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1