reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Nauka | 29 listopada 2016

Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości już wkrótce na PW

Na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych już w środę, 30 listopada odbędzie się otwarcie nowego laboratorium VR.
- Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych nieustannie dąży do wykorzystania najnowszych technologii w badaniach naukowych i projektach edukacyjnych. Wyrazem tego było otrzymanie w roku 2014 statusu NVIDIA CUDA Teaching Center, dzięki czemu studenci i pracownicy wydziału uzyskali dostęp do najnowszych kart graficznych i superwydajnych obliczeń równoległych – czytamy w komunikacie Politechniki Warszawskiej.

W 2016 roku Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych rozpoczął współpracę w firmą Crytek (twórcą jednego z najlepszych silników do gier Cryengine). W listopadzie 2016 Wydział MiNI został pierwszym partnerem akademickim konsorcjum VRFirst w Europie Środkowej. Dzięki temu na Wydziale MiNI już wkrótce zostanie ulokowane laboratorium wirtualnej rzeczywistości.

Od 1 grudnia sprzęt będzie dostępny w laboratorium 304 gmachu MiNI do użytku w projektach dyplomowych oraz innych badaniach prowadzonych na wydziale MiNI.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1