reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sigfox Rynki | 21 listopada 2016

Rekordowa runda finansowania Sigfox

Swoją globalną siecią Sigfox daje głos miliardom obiektów, nadając im kluczową rolę w rozwoju społecznym i ekonomicznym świata.
Sigfox ogłosił wypuszczenie akcji serii E celem zebrania 150mln euro. Zgodnie z materiałami prasowymi udostępnionymi przez firmę, zbieranie funduszy ma pomóc w rozszerzeniu działalności na 60 państw do 2018 roku oraz osiągnięciu rentowności finansowej.

Tom Rebbeck, Kierownik działu Badań w Analysys Mason komentuje decyzję Sigfox:
Inwestycja obrazuje zainteresowanie inwestorów branżą IoT. Runda ta, jedna z największych w tym roku w przypadku startupów IoT, pokazuje, jak duże jest zainteresowanie IoT ze strony inwestorów sektora finansowego i przemysłowego. Pieniądze zebrane przez Sigfox (ok. 300 milionów euro) podkreśla intensywną kapitałowo naturę ich modelu biznesowego. Podczas gdy rywalizujące ze sobą technologie, jak LoRaWAN czy NB-IoT, posiadają bardziej standardowy model licencyjny, Sigfox rozwija oraz dostarcza technologję absorbując przy tym część ryzyka każdego sieciowego roll-out-u – działania takie wymagają odgórnego finansowania przez Sigfox. Model ten daje Sigfox przewagę nad swoimi partnerami, ograniczonymi do pojedynczych dostawców i pojedynczego punktu krytycznego.

Sigfox skupia się na spółkach, które mogą stać się użytkownikami ich technologii, zamiast na tych, które są dostawcami łączności. Nacisk Sigfox wynika z faktu, iż łączność stanowi bardzo mały fragment szans, jakie czekają ich na rynku - w ich notatce prasowej zabrakło miejsca dla jakichkolwiek operatorów sieci elektronicznych. ,,Podczas spotkania w 2010r doszliśmy do wniosku, iż Sigfox ma szansę zmienić świat zbliżając do siebie świat fizyczny i wirtualny. […] Nasza sieć jest w stanie połączyć setki miliardów obiektów z internetem poprzez zaawansowane techniki przesyłu radiowego” – twierdzą zgodnie Ludvic Le Moan oraz Christophe Fourtet, współzałożyciele Sigfox. W finansowaniu Sigfox aktywnie wzięli udział m.in. Intel Capital, Idinvest Partners oraz IXO PE, dawni akcjonariusze Sigfox.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2