reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 listopada 2016

Amica zainteresowana kolejnymi akwizycjami

Polski producent AGD może wydać na ten cel około 30 mln EUR w ciągu kilku najbliższych lat.
W wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej Wojciech Kocikowski, wiceprezes Amiki ds. finansowych, stwierdza, że firma jest zainteresowana kolejnymi akwizycjami, zarówno jeśli chodzi o firmy dystrybucyjne, jak i produkcyjne. - Myślimy nie tylko o zakupie kolejnych efektywnych firm dystrybucyjnych, jak brytyjskie CDA, ale również o zakupie aktywów produkcyjnych, zwłaszcza jeśli chodzi o lodówki i – w drugiej kolejności – okapy. Myślę, że do przejęcia mogłoby dojść w najbliższych kwartałach – powiedział Kocikowski.

Wojciech Kocikowski podkreślił poprawę sprzedaży na Wschodzie. Po ubiegłorocznych spadkach, rynek odreagował i w tym roku Amica może zanotować tam nawet 10% wzrost obrotów. Sprzedaż w Europie Zachodniej w I półroczu stanowiła już ponad 40 proc. całkowitych przychodów Grupy Amica (447 mln zł). Firma widzi wciaż duże perspektywy wzrostu na rynku niemieckim (w pierwszym półroczu obroty wzrosły o 14%), natomiast w Wielkiej Brytanii widać negatywne skutki Brexitu.

Amica na inwestycje w bieżącym roku zamierza przeznaczyć 70-80 mln zł. Przyszłoroczny CAPEX może mieć wartość ok. 70 mln zł. - Główne projekty, które realizujemy, to budowa magazynu wysokiego składowania, zwiększenie mocy produkcyjnych do 1,8 mln sztuk (z 1,3 mln obecnie) i rozszerzenie portfolio produktowego o nową linię sprzętu grzejnego – poinformował wiceprezes.

Źródło: P & L

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1