reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dmitriy shironosov dreamstime.com Nauka | 19 października 2016

Politechnika Lubelska i Kongsberg nawiązują współpracę

Politechnika Lubelska oraz norweski koncern motoryzacyjny Kongsberg Automotive Pruszków rozpoczynają współpracę naukowo-dydaktyczną.
Oficjalne porozumienie między lubelską uczelnią a koncernem zostało podpisane przez rektora Politechniki Lubelskiej prof. Piotra Kacejko i dyrektora generalnego Kongsberg Automotive Pruszków Krzysztofa Hauka 17 października 2016 r.
Dzięki porozumieniu studenci będą mogli odbyć staże i praktyki w oddziale firmy w Pruszkowie pod Warszawą. Ponadto firma deklaruje pomoc we wdrażaniu prac naukowo-badawczych.

W planach jest też przeprowadzenie wspólnego projektu badawczo-rozwojowego łączącego siły naukowców z Politechniki Lubelskiej i inżynierów Kongsberg Automotive.

Kongsberg Automotive to norweski holding, działający w branży motoryzacyjnej od ponad 50 lat. Zajmuje się produkcją akcesoriów i wyposażenia aut dla takich marek jak volvo, bmw czy land rover. W Polsce Kongsberg Automotive działa od 15 lat w Pruszkowie i zatrudnia obecnie blisko 1500 pracowników.

Źródło: Politechnika Lubelska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1