reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vinnstock dreamstime.com Rynki | 19 października 2016

Gartner: sprzedaż drukarek 3D w górę o ponad 100%

Według prognoz firmy analitycznej Gartner w 2016 roku sprzedaż drukarek 3D na świecie wzrośnie o 108 procent.
W 2015 roku na świecie sprzedano 219 168 drukarek 3D, w tym roku ta liczba ma wynieść 455 772, a w roku 2020 nabywców ma znaleźć aż 6,7 mln sztuk tych urządzeń.

Druk 3D przestaje być zatem rynkiem niszowym i przechodzi właśnie do głównego nurtu, zyskując zainteresowanie zarówno użytkowników prywatnych, jaki i firm – uważa Pete Basiliere z firmy Gartner. - Ewolucja sprzętu i oprogramowania oraz szybko rosnąca liczba różnorodnych materiałów do druku wpływa na wzrost sprzedaży drukarek i dla konsumentów, i dla przedsiębiorców – dodaje Basiliere.

Druk 3D jest coraz używany coraz powszechniej. Analitycy Gartnera szacują, że do 2020 roku aż 65% producentów będzie wykorzystywało technologię druku 3D. Pod względem geograficznym w ciągu najbliższych lat druk 3D najszybciej będzie się rozwijał w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej, ale eksperci Gartnera zwracają także uwagę na region Azji i Pacyfiku oraz na Chiny, gdzie technologie druku addytywnego będą zdobywały coraz większą popularność.

- Na wzrost rynku drukarek 3D w cenie do 2,5 tys. USD mają przede wszystkim zakupy dokonywane przez instytucje edukacyjne oraz przedsiębiorstwa inżynieryjne, marketingowe i działy kreatywne – stwierdza Basiliere. Drukarek 3D używają także uczniowie i studenci, dzięki czemu lepiej przygotowują się do pracy w takich dziedzinach jak inżynieria, produkcja, robotyka czy przemysł kosmiczny.

Właśnie producenci z sektora lotniczego i kosmicznego od lat używają technologii druku 3D do wytwarzania niewielkich serii komponentów oraz do produkcji wielu drobnych a zarazem złożonych elementów. Druk 3D może także przydać się w zbrojeniówce, gdzie produkty mają bardzo długi czas życia i to na drukarkach 3D mogłoby powstawać części zamienne.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2