reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 13 października 2016

Pierwsza w Polsce fabryka silników Mercedesa

Koncern Daimler wybuduje w dolnośląskim Jaworze fabrykę silników samochodowych – poinformowało Ministerstwo Rozwoju. Minimalna wartość inwestycji przekroczy 2 mld PLN.
- Silnik Mercedesa „made in Poland” - trudno sobie wyobrazić lepszy przykład na rozwój zaawansowanych technologii w kontekście Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. To na pewno będzie perła współpracy polsko-niemieckiej – podkreślił wicepremier Mateusz Morawiecki. Minister Morawiecki zapowiedział też, że inwestycja niemieckiego koncernu będzie katalizatorem kolejnych inwestycji zagranicznych w naszym kraju. - "Mamy decyzję o następnej dużej inwestycji amerykańskiej na kilkaset kolejnych miejsc pracy w przemyśle motoryzacyjnym, związanej również z szeroko rozumianym sektorem samochodowym – powiedział Mateusz Morawiecki.

Jak dodał branża motoryzacyjna staje się hubem innowacyjności polskiej gospodarki. Dzięki temu w Polsce powstają miejsca pracy wymagające wysokich kwalifikacji.

Inwestycja Daimler AG w Jaworze (woj. dolnośląskie) zakłada budowę w latach 2016-2020 fabryki silników benzynowych i diesla. Inwestycja będzie unikatowa w skali europejskiej. Zakład będzie produkował wysoko innowacyjne 4-cylindrowe silniki spełniające obecne, a także przewidywane w przyszłości normy emisyjne. Daimler w pierwszym etapie zainwestuje co najmniej 500 mln EUR oraz utworzy kilkaset miejsc pracy.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-1