reklama
reklama
reklama
reklama
© lavitreiu dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 10 października 2016

Samsung przejmuje Viv, platformę sztucznej inteligencji

Samsung Electronics zawarł porozumienie w sprawie nabycia Viv Labs, Inc., twórcy otwartej platforrmy sztucznej inteligencji (AI). Firmy wspólnie będą tworzyć nową generację rozwiązań AI.
- Platforma Viv daje niezależnym programistom możliwość używania i tworzenia wirtualnych asystentów konwersacyjnych, a także integrowania języka interfejsu opartego na języku naturalnym w celu zastosowania go w dobrze znanych aplikacjach i usługach – informuje Samsung w komunikacie.

Południowokoreańska spółka podkreśla, że bardzo ważne dla niej jest posiadanie wirtualnych asystentów osobistych, co stanowi część szerszej wizji firmy: dążenia do uzyskania otwartego ekosystemu opartego na sztucznej inteligencji we wszystkich urządzeniach i usługach. Dzięki przejęciu Viv, klienci firmy Samsung będą mieli dostęp do nowych usług w technologii, która dostosowuje się do zachowania i komend użytkownika – informuje Samsung.

Viv została założona przez wizjonerów sztucznej inteligencji: Daga Kittlausa, Adama Cheyera i Chrisa Brighama. W ramach przejęcia zespół założycieli będzie ściśle współpracował z Dywizją Mobile Communications firmy Samsung, a jednocześnie nadal prowadzić niezależne działania w ramach istniejącego kierownictwa. – Naszym celem jest technologiczne przejście na inteligentne interfejsy i sterowanie głosem – powiedział Injong Rhee, CTO Mobile Communications w Samsung Electronics.- Dlatego Viv znajdzie swoje zastosowanie zarówno w urządzeniach AGD, technologiach ubieralnych, czy innych produktach oferowanych przez firmę Samsung. Viv jest przyjazny zarówno dla konsumentów, jak i twórców oprogramowania, dlatego jest dla nas tak idealnym partnerem.

– W Viv tworzymy rozwiązania umożliwiające użytkownikowi wszechstronną komunikację z urządzeniami i usługami w najprostszy możliwy sposób. Widzimy przyszłość, która zdecydowanie wykracza poza aplikacje. Przyszłość, w której możesz szybko i łatwo uzyskać to, czego potrzebujesz, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz, i urządzenia, z którego korzystasz - powiedział Dag Kittlaus, współzałożyciel i CEO Viv.

To tyle jeśli chodzi o oficjalny komunikat koncernu. Nieoficjalne wiadomości dotyczą wstrzymania produkcji najnowszego Galaxy Note 7. Samsung podjął tę decyzję ze względów bezpieczeństwa, urządzenie przegrzewało się i zdarzały się przypadki samozapłonu. Co gorsza, dotyczyło to także wymienionych już Galaxy Note 7, które miały działać poprawnie. W zeszłym tygodniu z powodu pożaru jednego z wymienionych urządzeń, konieczna była ewakuacja samolotu (lot z z Louisville do Baltimore w USA).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1