reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pinonsky dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 października 2016

Ericsson zwolni 3 tys. osób

Ericsson zamierza zwolnić 3 tys. pracowników produkcji, działu R&D oraz sprzedaży i administracji w Szwecji.
Ericsson poinformował, że wprowadza plan oszczędnościowy i restrukturyzacyjny, który będzie dotyczył w głównej mierze produkcji, ale także innych działów szwedzkiej spółki. Duże cięcia czekają siedziby w Borås and Kumla, ze względu na strategię firmy zakładającą konsolidację produkcji i ograniczenie liczby zakładów oraz rozwój współpracy z partnerami. Ericsson zapowiada m.in. outsourcing części produkcji.

- Ericsson przechodzi właśnie olbrzymią transformację. Zamierzamy nadal mocno koncentrować się na badaniach i rozwoju. Nasi pracownicy od wielu lat koncentrują się raczej na obszarze oprogramowania i usług, niż produkcji hardware’u. Podjęte działania są niezbędne, by utrzymać długoterminową konkurencyjność Ericssona oraz pozycję lidera w usługach i technologiach – komentuje Jan Frykhammar, prezes i CEO Ericsson.

Firma rozpoczęła rozmowy ze związkami zawodowymi. Zwolnienia będą przeprowadzane stopniowo i w większości jednostek zakończą się w pierwszym kwartale 2017 roku. W zakładach w Borås and Kumla proces ten będzie kontynuowany jeszcze w drugiej połowie przyszłego roku.

Ericsson obecnie zatrudnia w Szwecji około 16 tys. pracowników. Zapowiadane redukcje obejmą około 100 osób w dziale produkcji, 800 w R&D oraz 1200 w innych działach. Firma zamierza także zwolnić w Szwecji około 900 konsultantów.

Plan Ericssona obejmuje także wprowadzenie dużych zmian w dziale badawczo-rozwojowym firmy. - Mamy jasno sprecyzowany cel, by R&D w Szwecji było na najwyższym poziomie. W krótkiej perspektywie zamierzamy zredukować liczbę pracowników, głównie w administracji. Jednocześnie chcemy jednak pozyskać kadrę z kompetencjami w nowych technologiach, dlatego w ciągu najbliższych trzech lat planujemy zatrudnienie około 1 000 inżynierów w Szwecji, przede wszystkim z uczelni wyższych – zapowiada Ulf Ewaldsson, CSO i CTO Ericssona.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 14 2018 13:31 V9.2.8-2