reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 28 września 2016

Energa upraszcza strukturę

Zarząd Energa SA pracuje nad wprowadzeniem nowego modelu biznesowego. Docelowo liczba spółek powinna się zmniejszyć z 44 do około 13.
Uproszczona zostanie struktura Grupy oraz wzmocniony będzie jej nadzór właścicielski. W ślad za zmniejszeniem liczby spółek pójdzie redukcja liczby zarządów i rad nadzorczych w Grupie Energa. - Zmiany te zasadniczo poprawią zarządzanie Grupą i pozwolą sprawniej reagować na wyzwania rynkowe, stojące przed sektorem energetycznym – informuje Energa w komunikacie.

Celem wprowadzenie nowego modelu zarządzania jest realizacja spójnej strategii, która dotyczy także realizacji kluczowych projektów inwestycyjnych. - Jego celem jest również zwiększenie koncentracji zarządów kluczowych spółek Grupy na realizacji podstawowych zadań związanych z wytwarzaniem, sprzedażą oraz dystrybucją energii elektrycznej. Przyjęta zmiana filozofii zarządzania będzie miała istotny wpływ na jakość i szybkość podejmowania decyzji, co w konsekwencji przyczyni się do poprawy rentowności Grupy – pisze spółka.

Nowy model biznesowy zakłada spłaszczenie struktury zarządzania. W ciągu trzech lat liczba spółek zależnych od Energa SA zmniejszy się z 44 do 13. W ramach nowej struktury spółki będą podlegać bezpośrednio Energa SA. Zamiast podziału na autonomicznie zarządzane segmenty powstaną linie biznesowe, koncentrujące się na swojej podstawowej działalności operacyjnej, czyli: wytwarzaniu, OZE, dystrybucji i sprzedaży, inwestycjach i usługach wewnętrznych.

Źródło: Energa

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2