reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 28 września 2016

Energa upraszcza strukturę

Zarząd Energa SA pracuje nad wprowadzeniem nowego modelu biznesowego. Docelowo liczba spółek powinna się zmniejszyć z 44 do około 13.
Uproszczona zostanie struktura Grupy oraz wzmocniony będzie jej nadzór właścicielski. W ślad za zmniejszeniem liczby spółek pójdzie redukcja liczby zarządów i rad nadzorczych w Grupie Energa. - Zmiany te zasadniczo poprawią zarządzanie Grupą i pozwolą sprawniej reagować na wyzwania rynkowe, stojące przed sektorem energetycznym – informuje Energa w komunikacie.

Celem wprowadzenie nowego modelu zarządzania jest realizacja spójnej strategii, która dotyczy także realizacji kluczowych projektów inwestycyjnych. - Jego celem jest również zwiększenie koncentracji zarządów kluczowych spółek Grupy na realizacji podstawowych zadań związanych z wytwarzaniem, sprzedażą oraz dystrybucją energii elektrycznej. Przyjęta zmiana filozofii zarządzania będzie miała istotny wpływ na jakość i szybkość podejmowania decyzji, co w konsekwencji przyczyni się do poprawy rentowności Grupy – pisze spółka.

Nowy model biznesowy zakłada spłaszczenie struktury zarządzania. W ciągu trzech lat liczba spółek zależnych od Energa SA zmniejszy się z 44 do 13. W ramach nowej struktury spółki będą podlegać bezpośrednio Energa SA. Zamiast podziału na autonomicznie zarządzane segmenty powstaną linie biznesowe, koncentrujące się na swojej podstawowej działalności operacyjnej, czyli: wytwarzaniu, OZE, dystrybucji i sprzedaży, inwestycjach i usługach wewnętrznych.

Źródło: Energa

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1