reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Materialise Przemysł elektroniczny | 28 września 2016

Fabryka druku 3D w Bielanach Wrocławskich ma ruszyć w maju 2017 roku

Firma Materialise dwa miesiące temu zapowiedziała budowę fabryki druku 3D. Inwestycja ruszy już w tym roku, a jej koszt to kilkadziesiąt milionów złotych.
W Bielanach Wrocławskich już w tym roku zacznie się budowa fabryki belgijskiej firmy Materialise - światowego lidera usług druku 3D. Będzie to jeden z największych na świecie zakładów produkujących w technologii selektywnego spiekania proszków poliamidowych (SLS), czyli druku 3D.

Fabryka ma zacząć działać w maju 2017 roku. W ramach inwestycji w Bielanach Wrocławskich Materialise stworzy również centrum badawczo-rozwojowe, w którym prace znajdzie wyspecjalizowana kadra inżynierów i programistów. W pierwszym etapie projektu zatrudnienie znajdzie tam około 50 osób.

Materialise realizuje zamówienia m.in. dla sektora medycznego, elektrycznego czy lotniczego, a także motoryzacji i AGD. Firma tworzy wierne kopie np. serc noworodków, które wymagają ingerencji chirurgicznej. Na swoim koncie ma także druk repliki mumii Tutenchamona, czy unikalny żyrandol wydrukowany na zlecenie Angeliny Jolie i Brada Pita.Źródło: PAIiIZ, fot. © Materialise

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 23 2017 01:50 V8.0.0-2