reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beaniebeagle dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 września 2016

Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego w projekcie NEPTUNE

Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego został jednym z członków międzynarodowego konsorcjum – beneficjenta projektu NEPTUNE – złożonego z dwunastu organizacji o powiązaniach ekonomicznych i klastrów.
Projekt finansowany jest w ramach największego w historii programu finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej, Horyzont 2020.

Adresatem projektu są małe-średnie przedsiębiorstwa. Projekt zakłada wsparcie działań w zakresie tworzenia nowych projektów, innowacji i przedsiębiorczości poprzez rozwój międzysektorowego i transgranicznego łańcucha wartości w obszarze „niebieskiego wzrostu” (Blue Growth) w Europie i poza nią.

Ma na celu rozwój regionalnych ekosystemów gospodarczych oraz tworzenie lepszych warunków współpracy między małymi i średnimi przedsiębiorstwami oraz między klastrami w sektorach: morskim, przestrzeni kosmicznej, technologii informacyjno-komunikacyjnych, rolnictwa oraz logistyki, zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami.

W ramach działań projektu przedsiębiorstwa mogą zgłosić pomysły na produkty i usługi w obszarze Blue Growth. Zarząd projektu spośród zgłoszonych propozycji wybierze projekty, które otrzymają wsparcie merytoryczne i finansowe na realizację swoich działań.

Obecnie trwa nabór propozycji zapotrzebowania na dane produkty/usługi.

Źródło: kpk.gov.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2