reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Fibar Group Przemysł elektroniczny | 26 września 2016

FIBARO partnerem Huawei w obszarze rozwiązań IoT

FIBARO, poznański producent urządzeń smart home, zostało jednym z 8 globalnych partnerów, którzy będą rozwijać platformę Huawei integrującą rozwiązania z obszaru Internet of Things.
Na dorocznej międzynarodowej konferencji Huawei Connect 2016, Huawei ogłosił globalne strategiczne partnerstwo z 8 firmami specjalizującymi się w dostarczaniu usług z obszaru Internet of Things (IoT). Wśród nich znalazło się poznańskie FIBARO, jedyna polska firma, która wesprze swoim doświadczeniem chińskiego giganta w tworzeniu rozwiązań smart home. Wraz z pozostałymi firmami FIBARO będzie współtworzyć platformę OceanConnect – jednolity, otwarty, chmurowy ekosystem IoT przeznaczony dla m.in. operatorów komórkowych i przedsiębiorstw. Dzięki niej, użytkownicy będą mogli w ramach jednej platformy integrować rozwiązania z takich segmentów jak smart home, smart city czy Internet of Vehicles (IoV).

- W ostatnich latach firma Huawei dokonała niezwykłego postępu w rozwoju elektroniki użytkowej, a dzisiaj wchodzi na nowy obszar Internetu Rzeczy. Jako globalny partner czujemy się wyróżnieni, mogąc dzielić się ponad 6 letnim doświadczeniem w tworzeniu inteligentnych rozwiązań dla domu oraz stanąć w szeregu z najlepszymi specjalistami w segmencie IoT – mówi Hanna Stachowiak, Head of Sales Central Eastern Europe & Asia marki FIBARO..- Partnerstwo działa oczywiście w dwie strony – możliwości pracy z takim gigantem jak Huawei, to także dla nas okazja do pogłębiania wiedzy z takich dziedzin jak np. Big Data i cloud computing – dodaje.

Na mocy porozumienia, Huawei będzie promował rozwiązania smart home FIBARO wśród swoich partnerów biznesowych, natomiast FIBARO będzie służyło wsparciem w promowaniu Huawei, jako jednej z firm oferujących własną platformę IoT. Jednym z pierwszych efektów partnerstwa jest wprowadzenie produktów FIBARO do pakietu ofertowego głównego operatora usług komunikacyjnych w Ameryce Południowej – firmy Telefónica. W planach FIBARO jest dalsza ekspansja na rynkach europejskich i azjatyckich.

Fibar Group SA to polska firma działająca w branży IoT (Internet of Things). Fibar Group zajmuje się produkcją oraz sprzedażą hurtową elementów systemu FIBARO, czyli rozwiązania automatyki budynkowej opartego na technologii Z-Wave.

Źródło: © Fibaro

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2