reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© IHS Markit Przemysł elektroniczny | 23 września 2016

Produkcja iPhone’a 7 droższa niż poprzedniego modelu

Produkcja najnowszego smartfona firmy Apple kosztuje więcej niż wytworzenie poprzednika – iPhone’a 6S – informuje IHS Markit.
Koszt produkcji iPhone’a 7 wzrósł przede wszystkim ze względu na większą baterię i pamięć (model podstawowy ma 32 GB pamięci wewnętrznej) – informuje IHS Markit. Według szacunków firmy, cena komponentów najnowszego smartfona z jabłkiem wynosi 219,80 USD. Do tego należy doliczyć 5 USD za montaż i w rezultacie otrzymujemy 224,80 USD – to prawie o 37 USD więcej niż w przypadku iPhone’a 6S. IHS Markit nie zajmował się na razie rozbiórką większego modelu iPhone 7 Plus.

Apple sprzedaje iPhone’a 7 za 649 USD.

- Koszty BOM iPhone’a 7 są bliższe temu, co prezentowały rozbiórki smartfonów głównego konkurenta firmy Apple – Samsunga, tzn. są droższe niż w przypadku poprzednich modeli urządzeń Apple’a – mówi Andrew Rassweiler z firmy IHS Markit. Rassweiler dodaje, że chociaż koszty materiałów rosną, to Apple wciąż osiąga wyższe marże na hardwarze niż Samsung.
Źródło: © IHS Markit

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 14 2018 13:31 V9.2.8-1