reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NEWind Energy Przemysł elektroniczny | 22 września 2016

Polska firma projektuje latający skuter

NEWind Energy przedstawia najnowszy projekt – Hoverbike Raptor. Firma informuje, że jeszcze w tym roku planowane są pierwsze obloty, a w połowie przyszłego – wprowadzenie pojazdu do sprzedaży.
Jak tłumaczą pomysłodawcy, impulsem do realizacji projektu Hoverbike’a była chęć stworzenia odpowiednika latającego skutera z filmu „Gwiezdne Wojny”. Hoverbike Raptor jest połączeniem motocykla z helikopterem. Osoba poruszająca się nim będzie siedziała w pozycji zbliżonej jak na obecnych motorach. - Sterowanie odbywa się przy pomocy kierownicy przypominającej kierownicę motocyklową. Natomiast innowacyjny układ czujników zapewnia intuicyjnie prowadzenie maszyny oraz niezapomniane wrażenia z lotów. Nad bezpieczeństwem zarówno pilota jak i innych uczestników ruchu czuwają układy sterowania wyposażone w inteligentne algorytmy – czytamy na stronie projektu.

Marka Hoverbike należy do NEWind Energy Sp. z o.o., będącej własnością prywatną. - Od 3 lat pracujemy nad stworzeniem urządzenia latającego, będącego połączeniem motocykla i helikoptera przeznaczonego do zastosowań cywilnych i rządowych – informuje firma. Efektem prac jest dokumentacja projektowa wraz z systemem sterowania modelu ”Raptor”. Projektanci urządzenia są obecnie na etapie budowy prototypu, a w połowie roku 2017 planowane jest wprowadzenie “Raptora” do sprzedaży.

Struktura siłowa Raptora została wykonana z hybrydowego kompozytu węglowo-epoksydowego. Urządzenie posiada dwa główne śmigła nośne oraz dodatkowe, służące do manewrowania. Główne śmigła napędowe napędzane są bezpośrednio z silnika spalinowego, do pozostałych moc dostarczają silniki elektryczne, zasilane z generatora zintegrowanego z silnikiem spalinowym. Wszystkie silniki sterowane są z centralnej jednostki sterującej. System stabilizacji i kierowania pojazdem jest efektem prac polskiego zespołu projektowego i jest w trakcie procesu patentowego.

Hoverbike waży około 300 kg, ma prawie 5 m długości i 1,8 m szerokości. Podstawowe dane są następujące: moc 330 KM, maksymalna ładowność 140 kg, prędkość liniowa 110 km/h, prędkość unoszenia się 50 km/h, wysokość wznoszenia się ok. 900 m. Urządzenie w pierwszej wersji będzie jednoosobowe, w wersjach kolejnych 2-3 osobowe.© NEWind Energy

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
JavaScript Tag:
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
februari 21 2017 23:03 V7.12.4-1