reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Raytheon Przemysł elektroniczny | 08 września 2016

Raytheon obiecuje produkcję w Polsce

W odpowiedzi na zamiar złożenia formalnego zapytania na system Patriot, Raytheon zapowiada program offsetowy.
'Gdy tylko Polska wystosuje tę prośbę, Raytheon zacznie podpisywać z polskimi firmami umowy na budowę kluczowych elementów sprawdzonego w boju systemu Patriot' - powiedział John Baird, wiceprezes ds. zintegrowanych systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej na Polskę w spółce Raytheon Integrated Defense Systems. 'Jednym z kluczowych elementów strategii firmy Raytheon w celu dostarczenia pierwszych baterii Patriot w ciągu 24 miesięcy od przyznania kontraktu, jest rozpoczęcie budowy systemu zaraz po złożeniu formalnej prośby o ofertę'.

W ramach pierwszej transzy kontraktów polskie firmy zaczną budować wybrane elementy systemu, w tym wyrzutnie, kontenery i sprzęt pomocniczy.

'Podjęcie współpracy z polskim przemysłem na tak wczesnym etapie to ważny krok dla Raytheona w spełnieniu zobowiązania złożonego Polsce, iż 50 procent wartości zakupu systemu w ramach programu Wisła pozostanie w Polsce' – powiedział Ralph Acaba, wiceprezes ds. zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej w firmie Raytheon.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 04 2017 21:30 V8.9.2-2