reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rasa messina francesca dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 września 2016

Compal pozbywa się fabryki pod Wrocławiem

Tajwański Compal sprzedaje kupiony od Toshiby w październiku 2013 zakład produkcyjny pod Wrocławiem tureckiemu koncernowi Vestel.
Compal Electronics poinformował dziś w nocy, iż sprzedaje swoją spółkę zależną Compal Electronics Europe sp. z o. o., prowadzącą zakład produkcji LCD TV we Wrocławiu. Nabywcą jest turecki koncern Vestel Ticaret A.Ş. Strony ustaliły, iż nie będą podawać szczegółowych warunków transakcji. Transakcja ma być sfinalizowana w 4 kwartale 2016, po uzyskaniu wszelkich zgód administracyjnych.
Toshiba ogłosiła informację o sprzedaży polskiej spółki Toshiba Television Central Europe (TTCE) tajwańskiej firmie Compal Electronics w październiku 2013.


‘Mając na uwadze zmieniające sie otoczenie na rynku europejskim, Compal spodziewa się uzyskać w wyniku transakcji lepszą strukturę kosztów oraz poprawić elastyczność operacyjną’ czytamy w komunikacie firmy.

Compal podkreśla też, iż jego zamiarem jest kontynuacja działań na europejskim rynku. W przyszłości Compal będzie rozszerzał swoją ofertę TV o funkcje IoT oraz Smart TV, celem zaproponowania klientom większej wartości dodanej i poprawy rentowności.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1