reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© milan jurkovic dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 września 2016

EC Engineering wybuduje zakład pod Krakowem

EC Engineering zakończyła prace R&D i aby skomercjalizować wyniki badań, wybuduje zakład w Podłężu koło Niepołomic.
Zakład powstanie na terenach, wchodzących w skład Krakowskiej SSE. Inwestycja pochłonie 8 mln zł i ma być gotowa na jesieni 2017. Zatrudnienie w zakładzie znajdzie 20 osób, pracujących obecnie w zakładzie przy ul. Cmentarnej w Krakowie, zostanie też utworzonych kilka nowych etatów.

‘Do tej pory nasza linia produkcyjna znajdowała się w Krakowie przy ul. Centralnej, ale w związku z zamierzonym poszerzeniem produkcji zdecydowaliśmy się na przeniesienie do SSE. Planujemy inwestycję w Podłężu koło Niepołomic. Mamy zamiar wybudować tam nowoczesną halę produkcyjną wraz z zapleczem biurowym oraz uruchomić linię produkcyjną’ mówi prezes EC Engineering Ireneusz Łuczak.

EC Engineering zakończyło prace nad opracowaniem konstrukcji nowoczesnych pantografów przeznaczonych dla tramwajów, pociągów i lokomotyw oraz innowacyjnego urządzenia do ładowania autobusów elektrycznych. Nowa inwestycja ma służyć wdrożeniu do produkcji seryjnej opracowanych rozwiązań. Wśród odbiorców nowych produktów krakowska firma wymienia Newag, Pesa, Solaris, Alstom Transport i Bombardier Transportation.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 04 2017 21:30 V8.9.2-2