reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rob bouwman dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 31 sierpnia 2016

Drukarki 3D Verashape w Borg Automotive

Produkty rzeszowskiej Verashape zostały wybrane przez polski zakład duńskiej Borg Automotive.
Coraz częściej drukarki 3D stanowią integralną część parku maszynowego wielu zakładów produkcyjnych. W gronie firm, które rozszerzyły metody wytwarzania komponentów o ich drukowanie przestrzenne znalazł się Borg Automotive.Borg Automotive ma siedzibę w Danii, a jedna z fabryk oraz centrum dystrybucji są w Polsce.

– Testowanie wytwarzanych produktów jest częścią naszej działalności. Nasze laboratorium badawcze pozwala testować produkty przy ekstremalnych obciążeniach oraz w najbardziej skrajnych temperaturach i warunkach pogodowych. Jesteśmy w stanie tworzyć nowe produkty oraz udoskonalać te, które są już dostępne na rynku. Od pewnego czasu w tym procesie wspierają nas również drukarki 3D – mówi Grzegorz Stępień, technolog R&D w Borg Automotive.

Borg Automotive wykorzystuje drukarki Vshaper 3D w produkcji komponentów z tworzyw sztucznych. Elementy wytwarzane w technologii druku wysokotemperaturowego, cechują się podwyższoną wytrzymałością termiczną i mechaniczną. Zlecanie jednostkowej produkcji takich podzespołów na zewnątrz jest zbyt kosztowne, czasochłonne i wymaga obsługi procesów logistycznych.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że o wyborze urządzeń rzeszowskiego producenta zdecydowały jakość, precyzja wydruku oraz sprawność i dostępność serwisu. Bardzo dużą uwagę zwracano również na możliwość pracy urządzenia w trybie ciągłym, co jest niezwykle istotne w przemysłowym zastosowaniu drukarek 3D.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 19 2018 15:59 V9.1.0-1