reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rob bouwman dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 31 sierpnia 2016

Drukarki 3D Verashape w Borg Automotive

Produkty rzeszowskiej Verashape zostały wybrane przez polski zakład duńskiej Borg Automotive.
Coraz częściej drukarki 3D stanowią integralną część parku maszynowego wielu zakładów produkcyjnych. W gronie firm, które rozszerzyły metody wytwarzania komponentów o ich drukowanie przestrzenne znalazł się Borg Automotive.Borg Automotive ma siedzibę w Danii, a jedna z fabryk oraz centrum dystrybucji są w Polsce.

– Testowanie wytwarzanych produktów jest częścią naszej działalności. Nasze laboratorium badawcze pozwala testować produkty przy ekstremalnych obciążeniach oraz w najbardziej skrajnych temperaturach i warunkach pogodowych. Jesteśmy w stanie tworzyć nowe produkty oraz udoskonalać te, które są już dostępne na rynku. Od pewnego czasu w tym procesie wspierają nas również drukarki 3D – mówi Grzegorz Stępień, technolog R&D w Borg Automotive.

Borg Automotive wykorzystuje drukarki Vshaper 3D w produkcji komponentów z tworzyw sztucznych. Elementy wytwarzane w technologii druku wysokotemperaturowego, cechują się podwyższoną wytrzymałością termiczną i mechaniczną. Zlecanie jednostkowej produkcji takich podzespołów na zewnątrz jest zbyt kosztowne, czasochłonne i wymaga obsługi procesów logistycznych.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że o wyborze urządzeń rzeszowskiego producenta zdecydowały jakość, precyzja wydruku oraz sprawność i dostępność serwisu. Bardzo dużą uwagę zwracano również na możliwość pracy urządzenia w trybie ciągłym, co jest niezwykle istotne w przemysłowym zastosowaniu drukarek 3D.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1