reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 sierpnia 2016

Lenovo częściowo wycofuje się z Chin

Według nieoficjalnych doniesień, czołowa chińska marka częściowo wycofuje zamówienia od chińskich dostawców.
Według DigiTimes, Lenovo w 2H.2016 wycofuje się ze współpracy z chińskimi dostawcami, zwracając się ku Tajwanowi. Celem jest poprawa rentowności firmy, chińscy dostawcy mają bowiem regularne kłopoty z utrzymaniem odpowiedniej jakości, terminów dostaw a także z zapewnieniem wymaganej zdolności produkcyjnej.

Jeszcze niedawno Lenovo planowało agresywnie penetrować chiński rynek komponentów w poszukiwaniu oszczędności, jednak w ostatnim czasie wydaje się wycofywać z tej strategii. Analitycy wskazują, iż rynek dostaw komponentów dla PC jest rynkiem bardzo dojrzałym, a dalsze drenowanie cen wydaje się być obecnie mało efektywną strategią, nawet uwzględniając bardzo duże ilości zamawiane przez Lenovo.

Dodatkowo, w poszukiwaniu bardziej rentownych nisz rynkowych, Lenovo zwróciło się w ostatnim czasie ku ultra cienkim PC oraz produktom dedykowanym dla graczy. Jak twierdzi DigiTimes, komponenty do tego typu produktów wymagają wyższych kwalifikacji od dostawców i tutaj producenci z Tajwanu wygrywają z konkurentami z Chin.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1