reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© photodynamx dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 sierpnia 2016

Innowacyjny start-up pomoże motocyklistom

Wrocławska firma Seemore stworzyła innowacyjny moduł, który ma zapobiegać wypadkom motocyklowym.
Prawie połowa wypadków z udziałem motocyklistów spowodowana jest dekoncentracją na drodze. Jednym z powodów rozproszenia uwagi jest sprawdzanie aktualnych parametrów motoru na zegarach. Odczytanie zegarów i spojrzenie w lusterka zajmuje kierowcy motocykla 1,5 sekundy, a w tym czasie przy prędkości 90 km/godz. pojazd pokonuje dystans 37.5 metra.

‘Dlatego wprowadzanie technologii, które zmniejszają ryzyko dekoncentracji motocyklisty to niezbędny element zwiększania bezpieczeństwa na drodze. Łatwiejszy i szybszy dostęp do informacji, bez konieczności odwracania wzroku od toru jazdy, to zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu’ przekonują producenci modułu Seemore z Wrocławia na łamach portalu Wrocław.pl.

W urządzeniu Seemore zastosowano technologię łączącą HUD (head-up display) oraz Augmented Reality (rozszerzona rzeczywistość), które pozwalają szybko wyświetlać niezbędne dane przed oczami motocyklisty jednocześnie nie ograniczając widoczności. Sam moduł jest instalowany w kaskach.

'W Seemore dążymy do tego, by motocyklista nie musiał dekoncentrować się, szukając potrzebnych danych na tradycyjnych wskaźnikach. Dlatego wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania, stworzyliśmy moduł Seemore, który przekazuje mu informacje o drodze oraz parametry pojazdu. Wyświetla je przed jego oczami, nie zasłaniając drogi. Dzięki temu pozostaje skupiony na tym, co dzieje się wokół niego, zachowuje pełną kontrolę, zwiększając bezpieczeństwo – swoje i innych użytkowników drogi' opowiada Grzegorz Palmer z Seemore.

Firma we Wrocławiu działa od 16 miesięcy.

Źródło: Wrocław.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1