reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stadium wireless Przemysł elektroniczny | 23 sierpnia 2016

Polski Hypermiles zwycięzcą hackatonu ESA

Projekt Hypermiles, zajął pierwsze miejsce w Międzynarodowym Hackatonie Technologii Kosmicznych #ActInSpace, organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną oraz CNES.
#ActInSpace Hackathon to 24h ciągłego projektowania i prototypowania produktów, rozwiązań i biznesów wykorzystujących technologie kosmiczne do zastosowań niezwiązanych z przestrzenią kosmiczną. Wyzwania projektowe dla konkursu przygotowały wspólnie Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) i Francuska Agencja Kosmiczna (CNES) oraz firma Airbus Defence&Space.

W konkursie zwyciężył polski projekt o nazwie Hypermiles. Jest to rozwiązanie skierowane do firm posiadających floty samochodowe, pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa do 30% rocznie przy wykorzystaniu technologii kosmicznej opatentowanej przez CNES. System składa się z wibrującego urządzenia umieszczonego na pedale gazu, wysyłającego informację zwrotną do kierowcy oraz z oprogramowania komputerowego, które oblicza optymalną trasę jazdy oraz sposób prowadzenia samochodu. Jego zaletą dla użytkownika jest intuicyjność i łatwość korzystania.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-1